دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر
1399/05/02
2742
عامل رهاسازی زباله های عفونی در سطح شهر ایرانشهر که موجب گلایه مندی مردم شده بود شناسایی شد.
شناسایی عامل رهاسازی زباله های عفونی در ایرانشهر
دکتر فرهاد دادگر خبر داد : عامل رهاسازی زباله های عفونی در سطح شهر ایرانشهر که موجب گلایه مندی مردم شده بود شناسایی شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر؛ فرهاد دادگر معاون بهداشتی دانشگاه اظهار کرد: روز گذشته با انتشار کلیپی توسط کاربران فضای مجازی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر رهاسازی زباله های عفونی در یکی از بلوارهای محلات حاشیه شهر ( وادی رحمت) و باتوجه به حساسیت موضوع، موارد فوق در دستور کار بازرسان بهداشت محیط معاونت بهداشتی قرار گرفت.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی افزود: زباله های رها شده تعدادی لوله تست ptptt پلمپ شده و استفاده نشده و فاقد بقایای خون و موادعفونی بودند که به دلیل سهل انگاری و عدم مسئولیت پذیری خدمه یکی از آزمایشگاههای بخش خصوصی در باکس جمع آوری پسماند شهرداری رها سازی ونهایتا بنا به دلایلی که هنوز علت آن مشخص نیست در نزدیک یکی از مراکز خدمات جامع سلامت شهر ایرانشهر منتقل و باعث تشویش اذهان عمومی گردیده است.

وی افزود: طی پیگیری هایی که توسط کارشناسان سلامت محیط و کار این معاونت انجام شد، عامل اصلی رهاسازی زباله ها شناسایی و طی فرآیند قانونی جهت برخورد با متخلف، موضوع بر اساس ماده 688 قانون مجازاتهای اسلامی به مراجع قضایی ارجاع خواهد شد‌.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه حفظ سلامت مردم یکی از وظایف اصلی حوزه بهداشت می باشد از شهروندان می‌خواهیم در صورت مشاهده هرگونه تخلفات بهداشتی موارد را سریعاً به نزدیکترین مرکز خدمات جامع سلامت یا از طریق شماره گیری با سامانه 190 وزارت بهداشت موارد را اطلاع دهند تا در اسرع وقت پیگیری شوند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در پایان گفت: مرکز خصوصی متخلف نیز به منظور صیانت از سلامت شهروندان و جلوگیری از تکرار چنین تخلفاتی به مراجع قضایی معرفی می‌گردد.

Powered by DorsaPortal